Dobra książka na dzień taty!

Dzień taty to okoliczność, do której wielu z nas przygotowuje się z odpowiednim wyprzedzeniem. bestseller prezent na dzień ojca może przybierać różne formy, ale wszystko sprowadza się do tego, by tacie sprawić prawdziwą przyjemność i być może zafundować mu moc nowych wrażeń. Na jakie prezent warto postawić?

Książka zawsze się sprawdza!

Wiele oczywiście zależy od indywidualnych preferencji, choć dobrze wybrana książka może stanowić ogromne źródło radości. Doskonałą propozycją jest kultowa już książka Timura Vermesa, pt. “On wrócił”. To niebanalna książka o zabarwieniu satyrycznym opowiadająca o Adolfie Hitlerze, który budzi się w centrum Berlina i z przerażeniem odkrywa, że jest rok 2011. Nie wychodzi jednak ze swej roli, próbując okiełznać rzeczywistość, w której przyszło mu się obudzić. Starania Hitlera ku jego zdziwieniu częściej wzbudzają śmiech, aniżeli respekt i szacunek. Wkrótce zostaje uznany za wspaniałego komika, który z niewiarygodną wprawą wciela się w dyktatora i zyskuje popularność w formie, w której w ogóle by się nie spodziewał. To wspaniała książka, której autor wspiął się na wyżyny wyobraźni, by pokazać, jak dzisiaj mógłby być odebrany człowiek, który rozpętał jedną z najokrutniejszych wojen w historii świata kilkadziesiąt lat wcześniej. Czyta się ją lekko, niejednokrotnie wywołuje niekontrolowane wybuchy śmiechu, aczkolwiek nie brakuje zatrważających momentów zmuszających do głębokiej refleksji.

Dla podróżującego taty

Książka “Nomadland” Jessicy Bruder to kolejna propozycja na prezent dla taty, którą warto wziąć pod uwagę. Autorka jest dziennikarką, która przygotowywała materiał na temat amerykańskich emerytów przemierzających tysiące kilometrów kamperami w poszukiwaniu sezonowej pracy. Bardzo szybko odkryła, że właśnie ci ludzie tworzą społeczność znacznie większą niż zakładały jej pierwotne przypuszczenia. Książka “Nomadland” wprowadza nas w świat ludzi, którzy zdecydowali się w pewnym sensie “oszukać” system, zrezygnować z opłat czynszowych i zamieszkać w mobilnych domach, dzięki którym mogą podróżować po całych Stanach Zjednoczonych. To książka inspirująca, motywująca do działania i dowodząca, że nigdy nie jest za późno na radykalne zmiany.